مقالات آموزشی سئو (SEO) بهینه سازی برای موتور جستجو

آمار سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد، بیش از یک میلیارد و هشت صد و شصت میلیون وب‌سایت در دنیا در حال کار است که این عدد هر روز تغییر می‌کند. روزانه نزدیک به پنج میلیارد نفر در ارتباط مستقیم با یک وب سایت هستند و کاری را در یک وب سایت انجام می‌ٔهند. یعنی بیش از۶۰٪ جمعیت جهان هر روز کاری با یک وب سایت دارد که انجام دهد و تحقیقات نشان داده که ۹۳٪ مردم کار خود در اینترنت را با جستجو در یک موتور جستجو آغاز می‌کنند که حدود ۸۰٪ این جستجو ها از طریق موتور جستجوی Google و سپس Bing و Baidu انجام می‌شود. این جا است که اهمیت مقالات آموزشی سئو (SEO) بهینه سازی برای موتور جستجو معلوم می‌شود. در واقع اگر شما بخواهید در دسترس مشتریان بالقوه خود باشید باید در صفحه نخست موتورهای جستجو دیده شوید و این کار نیاز به بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو دارد. بیشتر در این باره بخوانید.

سئو SEO یا اس ئی او چیست و چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مهم است؟
سئو یا اس ئی او (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization‌ یا بهینه سازی برای موتور جستجو است. این عبارت خود گویای اهمیت انجام SEO برای سایت است چون با SEO دیده می‌شوید!
چهارشنبه، 14 مهر 1400 - 12:16
آغاز آموزش سئو با درک مفاهیم اولیه SEO
در این بخش با اصطلاحات و مفاهیم پایه سئو (SEO) آشنا می‌شوید. با انواع روش‌های عملیاتی سئو آشنا می‌شوید. با چرخه دائمی برای ماندگاری در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل آشنا می‌شوید.
یکشنبه، 09 آبان 1400 - 04:20
آدرس URL یا منبع‌یاب یکپارچه چیست؟
همان طور که هر خانه در دنیا یک آدرس پستی و یک نام ساختمان یا پلاک دارد، تمام وب‌سایت‌ها شامل صفحات و فایل‌های تصویری و ویدئویی داخل آن دارای یک آدرس منحصر به فرد که به آن URL گفته می‌شوند هستند.
یکشنبه، 09 آبان 1400 - 14:23
 با اصطلاحات تخصصی سئو (SEO) بیشتر و دقیق‌تر آشنا شوید
پیش از این که وارد مباحث اصلی سئو (SEO) بشویم، ابتدا باید با اصطلاحات رایج بین متخصصین سئو و سئوکاران آشنا شوید تا بهتر بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید و درک درستی از کار داشته باشید.
دوشنبه، 10 آبان 1400 - 22:27
ده متا تگ مهمی که برای سئو سایت باید بدانید
برخی از انواع تگ‌ها، متاتگ‌ها و ویژگی‌های داخل تگ برای سئو بسیار حیاتی هستند. و سایر موارد یا تاثیر کمی بر رتبه بندی دارند یا عملا هیچ تاثیری ندارند. در این مقاله هر نوع متا تگ را که باید در مورد آن بدانید توضیح داده‌ام.
چهارشنبه، 12 آبان 1400 - 11:49
استراتژی سئو (SEO) چیست و چگونه باید طراحی و اجرا شود؟
در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه برای بهینه سازی وب سایت خود در موتورهای جستجو از استراتژی سئو (SEO) مناسب استفاده کنید تا به صفحه اول گوگل برسید!
چهارشنبه، 10 آذر 1400 - 10:17
تفاوت SEO‌ داخلی (On-Page SEO) و SEO‌ خارجی (Off-Page SEO)
تمام آن چیزی که باید درباره SEO از هر دو شکل سئو on-page و سئو off-page بدانید و تفاوت این دو و توضیحی درباره سئو کلاه سفید و سیاه و خاکستری، در این مقاله می‌خوانید.
شنبه، 11 دی 1400 - 13:50
موتورهای جستجو چگونه سایت شما را به کاربران معرفی می‌کنند؟
نحوه تشخیص و جستجو و ثبت صفحات وب سایت شما در بانک داده موتورهای جستجو و عملکرد روبات‌های موتورهای جستجو در معرفی شما به کسانی که به دنبال شما می‌گردند.
شنبه، 11 دی 1400 - 14:27
کاربران چه طور از کلمات کلیدی در موتورهای جستجو استفاده می‌کنند؟
با نحوه تغییر رفتار کاربران در استفاده از کلمات کلیدی در موتورهای جستجو آشنا شوید. انواع کلمات کلیدی را بشناسید و نگاهی به رسیدن به صفحه اول نتایج جستجو و میزان نرخ کلیک.
شنبه، 11 دی 1400 - 15:34
آشنایی با سئو تکنیکال Technical SEO و سئو داخلی
با خواندن این مقاله یاد می‌گیرید که چگونه سئو داخلی و سئو تکنیکال صفحات وب خود را بهینه‌سازی کنید. فهرست چک لیست‌های SEO Technical و On-Page SEO
شنبه، 11 دی 1400 - 15:42
محتوا پادشاه سایت و سئوی محتوا از آن مهم‌تر است
در این مقاله درباره اهمیت نوشتن محتوای ارزشمند در سایت خود می‌خوانید. همچنین نحوه سئو کردن محتوا را به شما آموزش می‌دهد تا بتوانید قلمرو پادشاهی خود را در اینترنت گسترش دهید.
شنبه، 11 دی 1400 - 15:58
نحوه استفاده از کلمات کلیدی در سئو SEO Keywords
در این مقاله با روش استفاده از کلمات کلیدی آشنا می‌شوید. در این مقاله چهار پارامتر برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی را به شما آموزش می‌دهیم تا سرعت رشد وب سایت خود را در کلمات کلیدی مورد نظر افزایش دهید.
شنبه، 11 دی 1400 - 16:12
اهمیت لینک‌سازی یا بک لینک Backlink در سئو SEO
در این مقاله به شما آموزش داده می‌شود که چگونه از بک‌لینک‌های مناسب و قدرتمند برای رشد سئو سایت خود استفاده کنید. درباره کیفیت انکر تکست و مکان بک‌لینک‌ها توضیح می‌دهیم.
شنبه، 11 دی 1400 - 16:30

به روز رسانی مقالات آموزشی مدیریت و طراحی سایت

این وب سایت به صورت مداوم در حال به روز رسانی است. بارگذاری مقالات آموزشی نیز از این امر مستثنا نیست و به تدریج در موضوعات و دسته بندی های آموزشی مختلف، مطالب جدید به روز می‌شود که آخرین مطالب بارگذاری شده را در این صفحه به ترتیب مشاهده می‌فرمایید. در صورتی که به صفحه آموزش طراحی سایت مراجعه نمایید، این مقالات به صورت دسته بندی شده در دسترسی شما هستند.

این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید

با به اشتراک گذاری این صفحه، یک فرصت خوب به دوستان خود هدیه می‌دهید