مقالات آموزشی HTML / HTML5

در اینجا با مقالات آموزش زبان نشانه گذاری اَبَرمتن یا HTML (HyperText Markup Language) آشنا می‌شوید. تمام صفحاتی که شما در اینترنت می‌بینید درواقع تصویری از خروجی یک صفحه HTML است. هر وب‌سایتی با هر زبان برنامه نویسی که ساخته می‌شود خروجی آن بر وب HTML است. لذا کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار بر بستر وب دارند، دانستن HTML مثل داشتن سواد خواندن و نشوتن در دنیای واقعی را دارد. این زبان بسیار بسیار ساده است و هر کسی می‌تواند آن را یاد بگیرد. لذا از همه کسانی که یک وب‌سایت را مدیریت می‌کنند، می‌خواهیم که این زبان را به خوبی با صرف چند روز وقت یا بگیرند.

آموزش HTML و HTML5
شما می توانید با HTML صفحات وب سایت خود را ایجاد کنید. این مقالات آموزشی همه چیز را در مورد HTML به شما می آموزد. HTML برای یادگیری بسیار آسان است و از آن لذت خواهید برد.
یکشنبه، 31 مرداد 1400 - 12:11
نخستین پرسش؛ HTML چیست؟
HTML یک زبان نشانه گذاری برای توصیف اسناد وب (صفحات وب) است.
جمعه، 02 مهر 1400 - 10:38
ویرایشگرهای متنی HTML
تنها با یک ویرایشگر متنی ساده مثل Notepad یا TextEditمی‌توانید یادگیری HTML را آغاز کنید.
جمعه، 02 مهر 1400 - 12:41
آموزش اولیه HTML با مثال‌های ساده از کدنویسی تگ‌های HTML
در این فصل با چند مثال ساده از تگ‌های HTML برای طراحی صفحات وب آشنا می‌شویم. ولی نگران این نباشید که هنوز به طور کامل آن‌ها را آموزش ندادیم.
جمعه، 02 مهر 1400 - 20:55
آشنایی با عناصر تشکیل دهنده اسناد HTML
به طور کلی عناصر HTML با «تگ باز یا آغازین»، آغاز می‌شوند، یک مقدار محتوا درون خود دارند و سپس با «تگ بسته یا پایانی» به پایان می‌رسند.
شنبه، 03 مهر 1400 - 00:38
معرفی Attributes یا ویژگی‌ها در تگ‌های html
در این مقاله با انواع ویژگی‌ها یا attributes در برچسب یا تگ‌های Html آشنا می‌شوید. نحوه صحیح استفاده از آن‌ها و مزایا و الزامات استفاده از ویژگی‌های تگ‌های اچ تی ام ال را توضیح می‌دهیم.
یکشنبه، 12 دی 1400 - 14:30
آشنایی با سرفصل‌ها یا عناوین در HTML
در این مقاله آموزشی با هدینگ یا HTML Headings آشنا می‌شوید. انواع تگ‌های تا و نهوه نوشتن آن در کدهای html آموزش داده می‌شود.
چهارشنبه، 15 دی 1400 - 10:34
روش‌های استفاده از پاراگراف در HTML
در این مقاله آموزشی، درباره نحوه استفاده از تگ پاراگراف و عناصر مرتبط با آن برای تولید پاراگراف‌های متنی کامل و راحت توضیح داده شده است.
چهارشنبه، 15 دی 1400 - 11:51
معرفی ویژگی سبک ظاهری یا style در html
در این مقاله آموزشی به معرفی و نحوه استفاده از ویژگی سبک ظاهری یا style در عناصر html و محتوای درون تگ‌ها می‌پردازیم. همراه با مثال و تست آنلاین نمونه کدهای html.
پنجشنبه، 16 دی 1400 - 11:30
نحوه استفاده از رنگ‌ها Colors در HTML
در این مقاله آموزشی هر آنچه درباره رنگ‌ها در html باید بدانید را خواهید آموخت. رنگ‌ها به شکل رنگ متن color، رنگ پس زمینه backgroun-color و رنگ حاشیه border-color و انواع استانداردهای رنگ در Html مثل هگزیمال و rgb و...
پنجشنبه، 16 دی 1400 - 12:42
قالب‌بندی و نحوه نمایش متن در HTML
در این مقاله آموزشی HTML با تگ‌هایی که نحوه نمایش و قالب‌بندی متن را در اسناد html تغییر می‌دهند مثل b و strong و i و em و mark و small و del و ins و sub و sup آشنا می‌شوید.
جمعه، 17 دی 1400 - 18:34
نحوه استفاده از تگ‌های نقل قول و استناد در HTML
در این مقاله آموزشی نحوه استفاده از تگ‌های blockquote و q و abbr و address و cite و bdo در اسناد HTML همراه با نمونه کدهای ساده html آموزش داده می‌شود.
شنبه، 18 دی 1400 - 11:16
نحوه کامنت گذاری در کدهای اسناد HTML
در این مقاله آموزشی درباره چگونگی درج توضیح و کانمنت در لابلای کدهای html توضیح می‌دهیم. این روش به شما کمک می‌کند سند html منظمی تولید کننید که هر بخش از سند را درون خود سند توضیح داده‌اید.
شنبه، 18 دی 1400 - 13:46
معرفی کاربرد سبک‌های CSS در کدهای HTML
در این مقاله به طور کامل با مفهومی CSS و نحوه استفاده و کاربرد آن در طراحی صفحات وب با HTML آشنا می‌شوید. در این مقاله مثال‌های متعددی همراه با تست آنلاین کدهای CSS همراه شما خواهیم بود.
شنبه، 18 دی 1400 - 15:31

به روز رسانی مقالات آموزشی مدیریت و طراحی سایت

این وب سایت به صورت مداوم در حال به روز رسانی است. بارگذاری مقالات آموزشی نیز از این امر مستثنا نیست و به تدریج در موضوعات و دسته بندی های آموزشی مختلف، مطالب جدید به روز می‌شود که آخرین مطالب بارگذاری شده را در این صفحه به ترتیب مشاهده می‌فرمایید. در صورتی که به صفحه آموزش طراحی سایت مراجعه نمایید، این مقالات به صورت دسته بندی شده در دسترسی شما هستند.

این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید

با به اشتراک گذاری این صفحه، یک فرصت خوب به دوستان خود هدیه می‌دهید