جاوا اسکریپت JavaScript (JS) چیست و چه کاربردی دارد؟
 

جاوا اسکریپت JavaScript (JS) چیست و چه کاربردی دارد؟

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سمت کاربر یا (Client Side) شی‌گرایی (Object Oriented) و ساخت یافته (Structured) است که امکان تعامل بهتر وب سایت با کاربران را ایجاد کرده و افزایش می‌دهد.
چهارشنبه، 14 مهر 1400 | Article Rating

لوگوی javascript

جاوا اسکریپت (JavaScript) یا JS زبان برنامه نویسی وب است.

بادگیری جاوا اسکریپت JavaScript بسیار ساده است.

در این دوره آموزشی زبان برنامه نویسی JS را به صورت آنلاین و مقدماتی تا پیشرفته به صورت رایگان فرا خواهید گرفت.


تمامی دروس جاوا اسکریپت JavaScript همراه با مثال و نمونه کد JS خواهد بود.

در تمامی دروس با ارائه مثال و امکان تست کردن آنلاین کدهای جاوا اسکریپت خود همراه خواهید بود تا به خوبی نحوه کار با آن را بیاموزید

حتی شم می توانید بدون نیاز به هیچ وسیله اضافی از ویرایشگر آنلاین ما برای تست های خود و انجام آزمون خطا برای افزایش کیفیت آموزش و درک خود از درس ها استفاده نمایید. در انتهای هر نمونه کدی که به شما می‌دهیم دکمه ورود به صفحه یک ویرایشگر آنلاین را خواهید دید که می توانید با کپی کردن نمونه کد و تست آن در ویرایشگر آنلاین ما، کدهای JavaScript خود را ویرایش کرده و برای مشاهده نتیجه روی دکمه مشاهده نتیجه کلیک کنید.

توصیه می‌کنیم دروس آموزشی جاوا اسکریپت را به ترتیب فهرست شده در دوره و درس به درس از طریق کلیک روی درست بعدی مطالعه کنید تا بهتر یاد بگیرید.

همیشه سعی کنید از مثال‌هایی که برای شما آورده‌ایم برای یادگیری بهتر استفاده کنید. مثال‌ها از صدها کلمه نوشته بهتر هستند و معمولا درک آن از توضیحات متنی آسان‌تر است.

اگر همه مثال ها را باز کرده و تمرین کنید، در مدت زمان بسیار کوتاهی اطلاعات بسیار زیادی از جاوا اسکریپت می‌آموزید.

چرا باید جاوا اسکریپت را مطالعه کرد؟

جاوا اسکریپت یکی از 3 زبانی است که همه توسعه دهندگان وب باید بدانند:

۱. HTML برای تعریف محتوای صفحات وب
۲. CSS برای تعیین چیدمان صفحات وب
۳. جاوا اسکریپت برای برنامه ریزی رفتار صفحات وب

این آموزش همه نسخه‌های جاوا اسکریپت را پوشش می‌دهد:

جاوا اسکریپت اصلی ES1 ES2 ES3 (1997-1999)
اولین نسخه اصلی ES5 (2009)
نسخه دوم ES6 (2015)
اضافات سالیانه (2016 ، 2017 ، 2018)

مثال

اولین نمونه کد جاوا اسکریپت JavaScript من برای نمایش عبارت سلام جاوا اسکریپت:

 • </>

  نمونه کد JavaScript برای یادگیری این درس آموزشی:

  document.write("Hello JavaScript");

  document.getElementById("demo").innerHTML = "سلام جاوا اسکریپت";
  کد JavaScript را آزمایش کنید

  تنها کافی است روی گزینه "کد JavaScript را آزمایش کنید " کلیک کنید تا ویرایشگر متنی ما همان لحظه باز شود و شما کدهایی را که یاد گرفتید در پنجره سمت چپ وارد کنید و با زدن گزینه "مشاهده نتیجه"، نتیجه کد خود را به صورت زنده مشاهده نمایید!


معرفی برخی خدمات مرتبط با راه اندازی کسب و کار آنلاین کارگزاران تجارت الکترونیک ایران

در صورتی که مایل به معرفی خدمات طراحی سایت ما به دوستان خود هستید لطفا این صفحه را برای ایشان به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره خدمات ما در زمینه طراحی سایت فروشگاهی همچون طراحی سایت عطر، طراحی سایت شخصی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت سازمانی با ورود به این صفحات به دست آورید. این که وب سایت مورد نظر شما از چه نوعی باشد را به ما بسپارید. بسته به امکانات و نیاز شما بهترین را برای شما انتخاب می‌کنیم. چه از نوع طراحی سایت با دی ان ان DNN (دات نت نیوک) باشد و چه از نوع طراحی سایت با وردپرس Wordpress می‌توانید از طریق صفحات مربوط به آن اطلاعات بیشتری کسب کرده و همه خدمات خود را از میزبانی وب و خرید هاست گرفته تا طراحی اپلیکیشن موبایل و آموزش طراحی سایت و سئو سایت SEO، آن را با خیال راحت به ما بسپارید. نکته قابل توجه این است که ما با هدف افزایش درآمد و رساندن شما به اهدافی که مد نظر دارید این کار را انجام می‌دهیم و این موضوع بسیار متفاوت است با این که بخواهید فقط یک سایت داشته باشید! چون هر طراحی سایتی شما را به اهداف‌تان نمی‌رساند. تخصص ما تجارت الکترونیک و راه اندازی کسب و کار آنلاین است و طراحی سایت تنها بخشی از این خدمات محسوب می‌شود. عکاسی 360 درجه از محصول و طراحی سیستم اختصاصی یکپارچه ERP و راهبری و چگونگی انجام کار برای رسیدن به درآمد آنلاین چیزی است که بسیاری از طراحان سایت نمی‌دانند. این در حالی است که هدف ما از طراحی سایت تمرکز روی به نتیجه رسیدن اهداف شما است نه طراحی سایت! کارگزار خدمات فناوری اطلاعات خود را به درستی و با دقت انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ‌های متداول
جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سمت کاربر یا (Client Side) شی‌گرایی (Object Oriented) و ساخت یافته (Structured) است که امکان تعامل بهتر وب سایت با کاربران را ایجاد کرده و افزایش می‌دهد.
تصاویر
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

این صفحه را به دوستان خود معرفی کنید

با به اشتراک گذاری این صفحه، یک فرصت خوب به دوستان خود هدیه می‌دهید