دات نت نیوک
 • شرایط فروش وب‌سایت فروشگاهی
 • شرایط بازاریابی محصولات فروشندگان

کارگزاران تجارت الکترونیک ایران با هدف تسهیل ورود کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حوزه‌های مختلف تجاری و صنعتی و خدماتی به ارائه‌ی خدمات تجارت الکترونیک از جمله فروش وب‌سایت‌های اختصاصی پیشرفته با امکانات بی‌نظیر کرده است به طوری که فروشندگان کالا و خدمات می‌توانند با پرداخت مبالغ بسیار ناچیز حداکثر خدمات فروشگاهی آنلاین را با کمترین وابستگی ممکن به مسائل فنی به دست آورند. امید است موجب شکوفایی اقتصاد بنگاه‌ها اقتصادی و در نهایت رشد اقتصادی کشور شود. برای این منظور رعایت نکات زیر به دلایل فنی و حقوقی الزامی است:

 • از آنجایی که هزینه‌ی طراحی و پیاده‌سازی فروشگاه‌های آنلاینی همچون پورتال‌های فروشگاهی ecb بسیار گزاف است، لذا بهترین راه‌کار برای کاهش هزینه‌ی خرید و استفاده از چنین پورتال‌های فروشگاهی‌ای، خرید وب‌سایت فروشگاهی از کارگزاران تجارت الکترونیک ایران است! ما با قیمتی بی نظیر شما را مالک یک وب‌سایت فروشگاهی بی‌نظیر و پیشرفته می‌کنیم. این امکانات همراه با تبلیغ شما و محصولاتتان هم هست! یعنی همزمان با آغاز فروش خود تیم ما به معرفی و بازاریابی محصولات شما می‌پردازد و با این روش شما در آغاز راه به فروش می‌رسید و می‌توانید علاوه بر فروش در وب‌سایت اختصاصی خود، به مشتریانی که ما برای شما ارسال می‌کنیم نیز محصولات‌ خود را بفروشید. ecb کالا و فروشگاه شما را از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل ecb به هزاران بازدیدکننده‌ی جدید معرفی می‌کند.
 • در صورتی که قبلا Domain (نام وب‌سایت) خود را از شرکت‌های فروشنده دامنه مثل nic.ir خریداری کرده باشید و تنظیمات DNS آن را انجام داده باشید، کارگزاران تجارت الکترونیک ایران در کمتر از ۴۸ ساعت پورتال فروشگاهی شما را طراحی و آماده‌ی بهره‌برداری می‌نماید! و از همان لحظه به بعد شما می‌توانید بر اساس شغل خود دسته‌بندی‌ها، برندها و محصولات آن گروه‌های کالایی را انتخاب و به سایت خود اضافه نمایید و سپس اقدام به قیمت‌گذاری و آغاز فروش در سایت خود نمایید.
 • به محض این‌که نخستین محصولات خود را قیمت‌گذاری نمایید، ما نیز تلاش خود را برای معرفی محصولات شما آغاز می‌کنیم. کارگزاران تجارت الکترونیک ایران دقیقا توضیحات و شرایط و قیمت فروش کالای شما را به خریداران در اپلیکیشن موبایل و وب‌سایت ecb.ir معرفی می‌کند تا خریداران بتوانند به محض انتشار کالایی از سوی شما، آن را مشاهده و در صورت تمایل اقدام به خرید از شما نمایند. لازم به ذکر است که ecb هرگز مسئولیتی در قبال کیفیت و چگونگی کالا و فرایند فروش شما ندارد و تنها تلاش می‌کند که فروشندگان برتر را به خریداران معرفی نماید و طبیعی است که فروشندگانی که از آن‌ها شکایت شود از سامانه ما خارج خواهند شد.
 • وب‌سایت‌های فروشگاهی ecb مطابق با قوانین تجارت الکترونیک طراحی شده است و شما بلافاصله پس از راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید خود را در reg.enamad.ir ثبت نام کرده و برای وب‌سایت خود نماد اعتماد دریافت کنید تا بتوانید از بانگ درگاه پرداخت اینترنتی VPOS دریافت نمایید و هزینه خرید کالا توسط مشتریان را مستقیم در حساب خود دریافت نمایید.
 • محصولات فروشگاه‌هایی که دارای نماد اعتماد هستند و به درگاه بانکی متصل می‌باشند بالاتر از فروشگاه‌هایی که بدون نماد اعتماد فعالیت می‌کنند قرارداده می‌شوند و خرید از آنها توصیه می‌شود.
 • ما صرفا به معرفی محصولات فروشندگان مختلفی که از ما پورتال فروشگاهی خریداری کرده‌اند می‌پردازیم و مسئولیتی در قبال عملیات فروش کالا از لحظه دریافت پول از مشتری تا ارسال و خدمات پس از فروش آن نداریم.
 • تمام مبالغ پرداخت شده از طرف خریداران کالا و خدمات بابت خرید محصولات فروشندگانی که از طریق ما کالا می‌فروشند مستقیم به حساب خود ایشان واریز می‌شود و ecb‌ هیچ مبلغی را از مشتریان دریافت نمی‌کند.
 • تمام کالاهای فروخته شده در ecb در وب‌سایت اصلی فروشنده فاکتور می‌خورد و فاکتور او به صورت مستقیم به خریداران ارسال می‌شود و ecb در جریان این خرید و فروش و زمان‌بندی ارسال و .... قرار نمی‌گیرد و صرفا تعداد فروش و مبالغ آن برای دریافت کارمزد بازاریابی که قبلا توسط فروشنده اعلام شده است ثبت می‌شود.
 • بر اساس درصد تعیین شده توسط فروشندگان کالا برای کارمزد بازاریابی ecb به طور متوسط هر یک ماه یک بار با فروشندگان برای تسویه حساب مبالغ کارمزد تماس گرفته خواهد شد.
 • کارگزاران تجارت الکترونیک ایران این حق را دارد که خدمات بازاریابی و پورتال فروشگاهی فروشندگانی را که به دلیل عدم رعایت قوانین منجر به شکایت مشتری شوند که ecb را درگیر مسائل حقوقی نماید، لغو نماید و به ارائه خدمات به ایشان پایان دهد.
 • کارگزاران تجارت الکترونیک ایران این امکان را برای خریداران کالا و خدمات فراهم کرده است که بتوانند به فروشندگان بهتر از هر لحاظ امتیاز دهی کنند و با این کار آن فروشنده را به کاربران دیگر معرفی کنند. امتیاز های بیشتر برای فروشندگان موجب بیشتر دیده شدن آن فروشنده می‌شود. همچنین خریداران کالا و خدمات می‌توانند فروشنده خود را بر اساس موقعیت مکانی، بهترین قیمت، بهترین گارانتی، هزینه حمل و... ترتیب کنند و از بهترین فروشنده از دید خود خرید نمایند. از این رو فروشندگان موفق بهترین شرایط را برای خریداران فراهم می‌کنند و فروش خود را افزایش خواهند داد.
 • فروشندگانی که از بسته‌ی ۱ و یا ۲ برای خرید پورتال‌های فروشگاهی ecb استفاده می‌کنند تنها در صورت پرداخت هزینه‌ی بسته‌ی ۳ و همچنین هزینه‌ی محصولاتی که در فروشگاه خود به صورت رایگان از ما دریافت کرده‌اند می‌باشند. به طوری که ۲۰،۰۰۰ ریال به ازای هر محصول فهرست شده در فروشگاه دریافت می‌شود. یعنی اگر یک سایت برای ۳ ماه راه‌اندازی شده باشد و ۳،۵۰۰ عدد از محصولات ما را در سایت خود اضافه کرده باشند برای تغییر بسته به بسته‌ی شماره‌ی ۳ باید ۳،۵۰۰×۲۰،۰۰۰ + ۸۰،۰۰۰،۰۰۰ = ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال پرداخت نماید. همچنین تنها از طریق پنل ورورد اطلاعات می‌تواند کالاهای جدید به سایت خود اضافه نماید و ارتباط تبلیغاتی و بازاریابی و همچنین فهرست محصولات از پیش وارد شده به وب‌سایت‌هایی از نوع بسته‌ی ۳ هستند قطع خواهد شد.
 • بسته‌های ۱ و ۲ فروشگاهی به دلیل نیاز به ارتباط ایستا در شبکه فروشگاهی ecb تنها امکان هاست شدن روی سرورهای قدرتمند ecb را دارند و از این رو کارگزاران تجارت الکترونیک ایران هزینه هاستینگ را سالانه خود پرداخت می‌نواید و تنها هزینه‌ی خدمات فروشگاهی خود را که در بالا به آن‌ها اشاره شد مطابق جدول قیمتی آمده در همین سایت دریافت می‌نماید و شما نیازی به خرید هاست نخواهید داشت. امکان جابجایی سایت از سرور ecb به سایر هاستینگ‌هایی که فروشنده مایل باشد، تنها برای بسته‌ی نوع ۳ وجود دارد.

کارگزاران تجارت الکترونیک ایران تمام تلاش خود را برای افزایش بازدید از محصولات شما می‌کند و شما را به بهترین شرایط فروش نزدیک می‌کند ولی این امر کافی نیست و شما همیشه باید بهتر از سایر رقبا عمل کنید تا خریداران از شما خرید کنند. برای این معرفی ecb از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کند ولی در صورت موفق شدن به فروش کالای شما درصدی را به عنوان کارمزد بازاریابی که قبلا شما در پنل مدیریت کالاهای خود مشخص کرده‌اید به حساب شما منظور می‌نماید و به صورت دوره‌ای با شما تسویه حساب خواهد کرد.

 • در صورتی که فروشندگان کالا و خدمات در وب‌سایت فروشگاهی ecb.ir چه به صورت رایگان (با استفاده از پنل فروشگاهی ecb) اقدام به معرفی و فروش محصولات خود کرده باشند و یا با استفاده از وب‌سایت اختصاصی خود که ecb در اختیار ایشان قرارداده است، محصولات‌شان را در ecb.ir معرفی و می ‌فروشند، مسئول شرایط فروش، قیمت و موجودی محصولات خود هستند. به این معنا که پذیرفته‌اند مطابق اطلاعاتی که برای فروش یک محصول در فروشگاه درج کرده‌اند به خریداران سرویس دهند و در صورت بروز مشکل باید پاسخگوی مشتری (خریدار محصول) باشند. لذا ecb.ir مسئول چگونگی انجام معامله بین ایشان و خریداران نیست.
 • فروشندگان کالا و خدمات در ecb.ir می‌پذیرند که در صورت ثبت شکایت از سوی خریداران احتمالی کالا و محصولاتشان به خوبی پاسخگوی خریدار باشند و تا جلب رضایت او پیگر رفع موضوع شکایت شوند و در نهایت نظر او را برای خریدهای بعدی جلب نمایند.
 • فروشندگان کارگزاران تجارت الکترونیک ایران ecb.ir‌می‌پذیرند در صورت ورود هر گونه خسارت ناشی از شکایات احتمالی مشتریان‌شان به ecb.ir به هر دلیل، همچون ارائه ضعیف خدمات که منجر به بدنامی این سامانه فروشگاهی شود، ecb.ir حق دارد پس از قطع دسترسی و حساب فروشنده در ecb.ir از طریق مراجع قانون اقدام به دریافت زیان و خسارات احتمالی وارده نماید یا صرفا به قطع همکاری بسنده نماید.
 • فروشندگان ecb.ir تعهد نموده‌اند که اطلاعات ثبت شده در پنل تنظیمات مدیریت فروشگاه شامل نام و نشانی فروشگاه، نام و نام خانوادگی و تلفن ها و سایر مشخصات مالک فروشگاه و همچنین لوگوی فروشگاه را به درستی وارد کرده‌اند و صحت این اطلاات را تایید می‌نمایند. در صورت تشخیص غیر حقیقی بودن این اطلاعات، ecb.ir حق دارد حساب متخلفین را بدون اعلام قبلی مسدود نماید و در صورت لزوم مراتب را از طریق قانونی پیگیری نماید.
 • فروشنده می‌پذیرد که در صورت عدم تمدید هزینه‌ای نگهداری ماهانه‌ی وب‌سایت اختصاصی خود، پیش از تاریخ انقضاء، سامانه فروشگاهی ecb به صورت خودکار حساب فروشنده را برای مدت 1 ماه معلق می‌کند و پس از آن به طور کلی وب‌سایت اختصاصی فروشنده از روی سیستم حذف می‌شود.
 • فروشنده می‌تواند پیش از رسیدن به تاریخ انقضاء فروشگاه خود، آن را از طریق صفحه‌ی تمدید فروشگاه تمدید نماید.