دات نت نیوک
سپنا بینا کارگزاران تجارت الکترونیک ایران

بـیـنــا سامانه پخش زنده اینترنتی خصوصی به صورت آنلاین بر بستر اینترنت است که می توان با استفاده از این سامانه تصاویر انواع دوربین ها، وب کم و یا تصویر صفحه نمایش کامپیوتر را به صورت استریم در صفحات وب نمایش داد. از این سامانه پیشرفته و جدید برای پخش زنده، نظارت و کنترل و سایر موارد کاربردی زیر استفاده کرد:

 • پخش مستقیم و زنده همایش ها
 • پخش مستقیم و زنده سمینارها، کنفرانس ها و سمپوزیوم ها
 • پخش مستقیم و زنده کارگاه های آموزشی
 • وبینار ها و کلاس های آموزش از راه دور
 • دوربین های حفاظتی و امنیتی مدار بسته
 • پخش مستقیم و زنده اماکن همچون مهد کودک ها، دانشگگاه ها، کارخانه جات، انبارها و ...
 • پخش زنده مراسم ها، جشن ها، یادبودها، هیئات مذهبی و ...
 • پخش مستقیم و زنده اماکن توریستی و راه اندازی تور مجازی

تفاوت سامانه بینا با اسکایپ و سایر نرم افزار های مشابه چیست؟

نرم افزارهای گفتگوی زنده تصویری که توسط شرکت های مختلفی همچون Skype، Oovoo و ... تولید شده اند یک نرم افزار عمومی هستند که حداکثر تا 10 نفر را پشتیبانی می کنند و این در حالی است که نرم افزار بینا توانایی پخش زنده برنامه ها را هم زمان برای انبوهی از کاربران در اختیار شما قرار می دهد. از دیگر ویژگی های این سامانه این است که کاربر بدون نیاز به نصب برنامه خاصی در وب سایت خود می توانید این تصاویر زنده را بر روی صفحات وب خود منتشر نماید. برای مثال می تواند یک برنامه کنسرت را برای پخش آنلاین پیش فروش نماید و در زمان مشخص کاربرانی که قبلا این بلیت این کنسرت را برای نمایش آنلاین خریداری کرده اند می توانند با لاگین به حساب خود در وب سایت شما وارد صفحه مخصوص پخش کنسرت شوند و از هر جای دنیا کنسرت خود را به صورت زنده مشاهده نمایند!

بینا
بینا
بینا
بینا

قابلیت ها و تنوع در استفاده؟

شما می توانید از بینا با طیف وسیعی از تجهیزات ساده و پیشرفته استفاده نمایید:

 • تلفن همراه: از طریق ابزارک اختصاصی بینا برای تلفن های همراه می توانید تصاویر خود را از طریق دوربین تلفن همراه ضبط و به صورت زنده بر روی اینترنت منتشر نمایید!
 • تبلت: از طریق ابزارک اختصاصی بینا برای تبلت ها می توانید تصاویر خود را از طریق دوربین تبلت ضبط و به صورت زنده بر روی اینترنت منتشر نمایید!
 • لپ تاپ و کامپیوتر شخصی: از طریق نرم افزار مخصوص بینا می توانید تصاویر خود را از طریق وب کم لپ تاپ یا دوربین های متصل به کامپیوتر شخصی خود ضبط و به صورت زنده بر روی اینترنت منتشر نمایید!
 • مبدل دیجیتال سخت افزاری و میز تدوین: از طریق نرم افزار اختصاصی بینا می توانید تصاویر خود را از طریق دوربین های پیشرفته متحرک و ثابت ضبط و پس از تدوین توسط سخت افزار مخصوص بینا به صورت زنده بر روی اینترنت منتشر نمایید!
استودیوی عکاسی سپنا بینا کارگزاران تجارت الکترونیک ایران

موارد استفاده و کاربرد سامانه پخش زنده اینترنتی تصاویر ویدئویی مبنا چیست؟

بسیاری از فعالیت ها چه به صورت رایگان و چه به صورت فروش آنلاین نیاز مستقیم به این سامانه دارد. یعنی برقراری ارتباط زنده به صورت تصویری یکی از مهم ترین دغدغه های فنی شرکت ها، سازمان ها و حتی بنگاه های کوچک اقتصادی است تا بتوانند به عرضه درست و جذاب خدمات خود بپردازند. در زیر به برخی از این موارد اشاره شده است:

 • مهد کودک ها و مدارس: همواره یکی از دغدغه های والدین مشاهده فرزندان خود هنگام آموزش و رشد در مهدها و مدارس بوده است که در کشور ما تقریبا تا کنون این موضوع همچنان به قوت خود باقی است. برای این منظور مدیران این مراکز آموزشی می توانند با نصب دوربینهای مدار بسته در محل های مشخص و ارائه دسترسی لازم به والدین بر روی وب سایت آموزشگاه یا مهد کودک این اجازه را به والدین بدهند که در زمان های مشخص یا هر زمان که بخواهند به صفحه مخصوص پخش زنده اینترنتی وارد شوند و فرزند خود را هنگام بازی، مطالعه و سایر فعالیت های آموزشی و علمی مشاهده نمایند. این سرویس می توانید به صورت رایگان از طرف مدیر موسسات آموزشی در اختیار اولیاء کودکان آن آموزشگاه قرار بگیرد و یا به صورت ساعتی فروخته شود.
 • دانشگاه ها و کلاس های آموزشی: برخی از دانشگاه ها و حتی مدارس به صورت دورکاری به فعالیت می پردازند. در کشور ما، دانشگاه پیام نور یکی از این نوع دانشگاه ها است که این سامانه می تواند کاربرد زیادی برای آنها داشته باشد. اساتید دانشگاه ها می توانند به صورت ریموت با برگذاری کلاس های آموزشی زنده از طریق ورود به صفحه مخصوص آن کلاس بر روی وب سایت آموزشگاه یا دانشگاه به تدریس بپردازد.
 • درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی: برخی از بیمارستان های جهان به دلیل کمبود نیروی متخصص جراحی، اعمال جراحی خود را به صورت آنلاین و با پخش زنده تصاویر ویدئویی جراحی و مشارکت پزشک متخصص به صورت از راه دور انجام می دهند که سامانه پخش زنده اینترنتی مبنا این امکان را در اختیار درمانگاه های کشور قرار می دهد تا بتوانند از تخصص پزشکان مجرب خارج از کشور و یا بالعکس استفاده نمایند.
 • شرکت های بازرگانی: بسیاری از شرکت های بازرگانی که دفاتر مختلفی در کشورهای مختلف دارند بارها نیاز به برگذاری جلسات مشترک برای هماهنگی و بررسی مسائل مختلف کاری پیدا می کنند که نیاز است با تیم مدیریتی و حتی کل پرسنل شرکت به صورت کنفرانس های کوچک دوره ای به صورت زنده و همزمان برگذار نمایند که به دلیل عدم وجود امکانات کافی به سختی برگذار می شوند و یا آن طور که باید برگذار نمی شود. این سامانه به شما این امکان را می دهد تا به بهترین نحو این کار را انجام دهید.
 • شرکت های تولیدی و کارخانه جات: نظارت از راه دور در شرکت های تولیدی و کارخانجات به امری حیاتی در دنیای امروز تبدیل شده است ولی با ابزار موجود مثل روش انتقال تصاویر تک فریم توسط IP-Cameraها چندان با کیفیت و به درستی انجام نمی شود. این سامانه این نظارت را به بهترین کیفیت ممکن برای شما پیاده سازی می کند.
 • برگذار کنندگان سمینار/وبینار/کنفرانس/همایش/کنسرت و سایر مراسم: سالانه صدها همایش، سمینار، وبینارف کنسرت، جشن، مراسم مذهبی و .... در کشور برگذار می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد ولی به دلیل مشغله زیاد و یا هزینه های بالای شرکت حضوری و فیزیکی برای بسیاری قابل استفاده نیست. شما می توانید با فروش بلیت این مراسم و یا دعوت آنلاین از بازدید کنندگان با هزینه ای کمتر تعداد بسیار زیادی را به صورت آنلاین به کنفرانس یا سمینار و یا کنسرت های خود جذب نمایید و این امر به دلیل سادگی، ارزانتر بودن و صرفه جویی وقت می تواند طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب نماید.
 • شرکت های امنیتی و حفاظتی: این نوع شرکت ها می توانند دوربین های امنیتی خود را با کیفیت مناسب و سرعت مطلوب به صورت آنلاین مشاهده نمایند.
 • استفاده شخصی: برخی از افراد به دلایل زیادی از جمله حفظ امنیت، نظارت بیشتر و ... تمایل دارند از راه دور محل کار خود، منزل، ویلا و ... را در هر زمان که خواستند و به دقت بالا و کیفیت مناسب مشاهده نمایند. این افراد می توانند از این سامانه برای رسیدن به اهداف خود بهره ببرند.